Diavetítő

Roma Polgárjogi Szövetség 
5502 Gyomaendrőd, Fő út 80. sz.
 Telefon: 06-70/286-6023
E-mail: romapolgarjogiszovetseg@gmail.com

 Web.: www.romapolgarjogisz.mlap.hu

 

Rajzpályázat

 

„Roma hagyományok, kultúra” rajzpályázat
eredmények

2013. április 02. napján került sor a február hónapban kiírt rajzpályázat beérkezett munkáinak zsűrizésére.

Zsűri tagjai:

Hevesi – Nagy Anikó Festőművész (zsűri elnöke)
Szécsi Zsolt Roma Polgárjogi Szövetség elnöke (zsűri tag)
Poharelec László Gyomaendrőd Város Önkormányzatának képviselője (zsűri tag)

Válogatási szempontok:

- Életkornak megfelelő rajzi fejlettségi szint
- Életkornak megfelelő vagy annál magasabb szintű fejlettségi szint

- Színkultúra, technikai sokszínűség, kifejező készség, a motívumok elhelyezése a felületen (kompozíció).
-A pályázati kiírás témájának való megfelelés
-Fantázia, kreativitás

Akinek nem került díjazásra a munkája azoknak is további kitartást és kedvet kívánunk, mert kimagasló munkák érkeztek. Egy – egy díj odaítélésénél csak az életkor „billentette” egyik vagy másik irányba a rajzoló munkáját.

A nyertes rajzok valamint azok a munkák amelyek nem kerültek díjazásra, viszont a színvonaluk alapján kiválasztásra kerültek, egy kiállítás keretében lesznek bemutatva a Regionális Roma Közösségi Házban (5502 Gyomaendrőd, Fő út 80.).

Ezúton is köszönjük a felkészítő tanárok, óvónők munkáját!

A nyilvános eredményhirdetésre és a díjak átadására 2013. április 08. napján kerül sor a Gyomaendrődi Közösségi Házban.

Díjazásban részesülő rajzok:

I. kategória (Óvodás):

I. helyezett: Klencsár Hanna Virág (5 éves)
Mű címe: "Ropjuk a táncot az oviban!"
Édesanya: Klencsárné Horvát Anita
Óvoda: Temesvár Utcai Tagóvoda, Kaposvár, Temesvár u. 2. 7400
Felkészítő Óvónő: Benedekné Cziráki Csilla

II. helyezett: Szűcs Kinga (6,5 éves)

Mű címe: "Halász a kunyhónál"
Óvoda: Gyomaendrőd-Csárdaszállás-Hunya Kistérségi Óvoda - Süni csoport
Felkészítő Óvónő: Nedróné Kurilla Katalin

III. helyezett: Szilágyi Gábor (6 éves)

Mű címe: "Disznóölés"
Óvoda: 3720 Sajókaza, Papszer út 2. sz.
Sündörgő csoport
Felkészítő Óvónők: Antalné Koós Mária
                                Horbászné Stéfán Mónika

Különdíj: Dombi István Bence (4 éves)

Mű címe: "Vályog verők"
Óvoda: Károly Óvoda Móricz Zsigmond utcai tagintézmény
6630 Mindszent, Móricz Zsigmond u. 1/B.

* * * *

II. kategória (Általános Iskola, alsó tagozat)

I. helyezett:Török Diána (9 éves)
Iskola: "Igazgyöngy" Alapfokú Művészeti Iskola
4100 Berettyóújfalu, József A. u. 11.
Felkészítő tanár: Kovácsné P. Orsolya

II. helyezett: Bán Adrienn (7 éves)

Mű címe: "Roma zenekar koncertje"
Budapest
Édesanya: Dr. Kiss Diána

III. helyezett: Küzmös Mariann Beáta (9 éves)

Mű címe: "Roma tánc - Az élet vére"
Penészlek
Felkészítő tanár: Hajdú Henrietta

Különdíj: Süli Zsolt Kálmán

Gyomaendrőd
Édesanya: Süli Zsoltné
Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Diákotthon - Gyomaendrőd

* * * *                         

III. kategória (Általános Iskola, felső tagozat)

I. helyezett: Ványi Virág (13 éves)
A mű címe: "A roma lányok a legszebbek a világon"
Földes
Iskola: Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő tanár: Bere Anna Mária

II. helyezett: Kovács Mária (13 éves)

A mű címe: "Roma pár"
Budapest
Iskola: Fekete István Általános Iskola

III. helyezett: Nagy József (14 éves)

Mű címe: "A Teknővájó és felesége"
Eger
Iskola: Szalaparti Egységes Gyógypedagógia Intézmény

Különdíj: Szőrös Alexandra (13 éves)

Mű címe: "Kertecskémben" és "Kedvenc állataink"
Homokbüdöge
Iskola: Közös Fenntartású Ugodi Német Nemzetiségi Általános Iskola
8564 Ugod, Petőfi u. 54.

Elnöki különdíjas rajzok:

Soczó Tamás
Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Kollégium
5502 Gyomendrőd, Népliget u. 2.

Lövei Zsuzsanna

Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Kollégium
5502 Gyomaendrőd, Népliget u. 2.

Paróczai Bence

Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Kollégium
5502 Gyomaendrőd, Népliget u. 2.

Meszlényi Jázmin

Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Kollégium
5502 Gyomaendrőd, Népliget u. 2.

Dávid Adrienn

Iskola: Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Kollégium
5502 Gyomaendrőd, Népliget u. 2.
Felkészítő tanár: Molnárné Pésó Irma

 GRATULÁLUNK!

 

Rajzpályázat!

A Roma Polgárjogi Szövetség rajzpályázatot hirdet „Roma hagyományok, kultúra” címmel óvodásoknak és általános iskolásoknak!

                    Várunk minden olyan alkotást, melynek témája kapcsolódik a roma kultúrához, a hagyományőrzéshez.

A rajz hátoldalára írjátok rá a mű címét, a készítő nevét, korát, óvodája vagy iskolája nevét, osztályát.

A rajzok mérete A/4 vagy A/3-as lehet. A kép készülhet színes ceruzával, zsírkrétával, vízifestékkel.

A pályázók közül az első három helyezett könyvjutalomban részesül!

Eredményhirdetés 2013. április 08-án a Nemzetközi Roma Nap alkalmából!

A pályázatok leadhatók:

Regionális Roma Közösségi Ház

5502 Gyomaendrőd, Fő út 80. sz.

Határidő: 2013. március 31.

 

Linkajánló
Menüdoboz
Naptár, Események